Kolor przewodni w pomieszczeniu

Planując wnętrza już na samym początku warto zastanowić się, jaki kolor przewodni dla nich wybierzemy. Kolor ten będzie powtarzał się w dodatkach takich jak poduszki, tapicerki, dywany, zasłony, ramki na zdjęcia… We wszystkim, co ma nadać mieszkaniu smaku, charakteru i podkreślić naszą osobowość.

Piękna zieleń w salonie aranżacje

Dlaczego kolor przewodni jest tak ważny?

Romantyczna czerwień wnętrza aranżacje

Kolory w pomieszczeniach zmieniają odczucia i wrażenia przebywających w nich osób. Można je podzielić na ciepłe, takie jak pomarańcze, beże, brązy i zimne- niebieski, fiolety i szarości. Każdy z nas dobrze czuje się w otoczeniu innych barw, dlatego tak ważne jest, aby dobrać je odpowiednio do siebie i swojego charakteru. Dobór ten należy również skonfrontować z funkcją pomieszczenia. I tak, jeśli jesteśmy bardzo energicznymi osobami lub chcemy zmotywować się do działania- wybierzmy barwy ciepłe i intensywne, takie jak czerwień i żółty. Szczególnie dobrze będą wyglądały w pokoju dziennym i kuchni. Jeśli szukamy poczucia stabilizacji, komfortu- sięgnijmy po brązy, świetnie sprawdzą się w salonie. Dla osób o niespokojnej osobowości, a także dla tych pracujących w domu polecają się kolory zimne, które ukoją nerwy, wprowadzą spokój, nastrój skupienia i pracy. Warto zestawić je z zielenią, która da odetchnienie i zrelaksuje. Sypialnia to idealne miejsce dla koloru różowego.

Nowoczesny salon w stylu skandynawskim

Jak wprowadzić kolor przewodni do pomieszczenia?

Wiedza na temat oddziaływania kolorów na nastrój i podejście do życia i pracy jest ogromna i łatwo znaleźć informacje na ten temat. Trudniej jednak wprowadzić te porady w życie. Najprostszym i najczęstszym rozwiązaniem jest pomalowanie ścian na dany kolor, a następnie dobieranie do niego dodatków. Jest to plan dość zachowawczy i najczęściej decydujemy się wtedy na niezbyt intensywną barwę. Drugą opcją jest wybranie jednej ściany, która zostanie pokryta intensywnym kolorem. Trzeba to jednak robić ostrożnie, tak, aby pomieszczenie nie zmniejszyło się i nie zaciemniło.

Fioletowy kolor przewodni w kuchni

Wprowadzanie koloru z luksferami

Bardzo nowatorskim i szalenie ciekawym pomysłem jest wprowadzenie koloru przewodniego poprzez pustaki szklane. To, co najważniejsze, możemy zaszaleć z barwami, a wykorzystanie ich w pomieszczeniu nie zaciemni go i nie przytłoczy, wręcz przeciwnie! Luksfery dodadzą lekkości, światła i… koloru jednocześnie. Pustaki szklane w połączeniu z innymi dodatkami- zasłonami, poduszkami, a nawet kolorową zastawą- wprowadzą do wnętrza nowe życie. Wybór faktur i kolorów jest tak duży, że każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie. Luksfery świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu- w kuchni, salonie, biurze, łazience, a nawet w pokoju dziecka. Dzięki kolorowym pustakom szklanym każde z tych pomieszczeń będzie inne i jednocześnie dokładnie takie, jakie oczekujemy.

Różowy pokój dziewczynki

We wszystkich aranżacjach zostały wykorzystane luksfery z kolekcji myMINIGLASS:
https://nomos.com.pl/sklep/29-kolekcija-mini

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *