Luksfery ognioodporne

Dlaczego luksfery to tak popularny materiał budowlany? Dlatego, że ich zastosowanie jest niezwykle szerokie. Świetnie sprawdzą się zarówno we wnętrzach budynków, ozdabiając ściany czy wyspy, a także w ścianach zewnętrznych. Co ważne, oprócz walorów estetycznych spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, również przeciwpożarowego.

Witryna sklepowa z pustakami szklanymi

Pustaki szklane a wytrzymałość ogniowa

To, co najważniejsze w luksferach, to najwyższe bezpieczeństwo. Okno wykonane z pustaków szklanych zapewni ochronę przed ogniem, dymem i ciepłem. Luksfery nie nagrzeją się, nie zniszczą, nie pękną, nie stopią, nie zajmą ogniem, nie stracą swej funkcji nośnej. Co więcej, nie tylko zachowają swoje właściwości, ale także stabilność i wytrzymałość konstrukcji. Wszystkie te cechy będą spełniać przez czas określony w parametrach konkretnego modelu luksfera. Najczęściej jest to 60 minut i oznaczone jest symbolem E60. Takie właściwości ma obecnie zdecydowana większość pustaków szklanych na rynku.

Biurowiec z luksferów

 

Pustaki szklane ognioodporne EI- najważniejsze cechy

Niektóre luksfery wyróżniają się dodatkowymi właściwościami izolacyjnymi. Nie dopuszczą do przedostawania się ognia, ale także nagrzewania obiektów umieszczonych po drugiej stronie, chronionej przez luksfery. Takie pustaki szklane nazywa się ognioodpornymi i oznaczone są symbolem EI. Najpopularniejsze z nich to EI30 oraz EI60. Posiadają certyfikaty potwierdzone przez Zakład Badań Ogniowych Instytutu Techniki Budowlanej.

Pustaki szklane EI30 i EI60

Luksfery ognioodporne EI30 i EI60

Luksfery ognioodporne EI30 są odporne na działanie ognia, propagację ognia, dymu i ciepła przez 30 minut. Oprócz właściwości ognioodpornych, cenione są również w środowiskach, w których istnieje potrzeba wysokich standardów ochrony przed intruzami z zewnątrz. Ich grubość to 10 cm, czyli o 2 cm więcej, niż standardowe bloki szklane. Występują w wersji gładkiej (clear) lub chmurki (wave) z możliwością matowienia.

Luksfery ognioodporne EI60 są odporne na działanie ognia, propagację ognia, dymu i ciepła przez 60 minut. Są szczególnie polecane w budynkach użyteczności publicznej- hotelach, szkołach, domach opieki, restauracjach, kinach itp. Są idealnym rozwiązaniem do budynków, w których są przechowywane i obsługiwane materiały łatwopalne. Ich grubość to aż 16 cm, czyli dwa razy więcej niż standardowych pustaków szklanych. Występują w wersji gładkiej (clear) z możliwością matowienia.

Aby zachować wszystkie wymienione parametry, przy montażu należy bardzo ściśle kierować się instrukcją i wskazówkami zawartymi w certyfikatach produktów.

Chętnie udzielimy wszelkich potrzebnych informacji, zapraszamy do kontaktu: https://pustakiszklane.pl/kontakt

zastosowanie luksferów w budynkach użyteczności publicznej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *