Luksfery w budynkach użyteczności publicznej

O tym, że pustaki szklane świetnie sprawdzają się w mieszkaniach i na mniejszych powierzchniach, doskonale już wiecie. Jednak nie jest to jedyne ich zastosowanie. Kolejne to luksfery w budynkach użyteczności publicznej-  kawiarniach, dworcach, hotelach, siłowniach, studiach jogi, basenach, galeriach, muzeach… Zobaczcie sami!

luksfery kawiarnia restauracja

Pustaki szklane w kawiarni i restauracji

Kawiarnie to miejsca spotkań, rozmów, zabawy, ale też pracy i skupienia. Połączenie tych poniekąd sprzecznych funkcji jest czasem naprawdę trudne. Projektanci stoją przed zadaniem wyznaczenia w jak najmniej inwazyjny sposób głównych ciągów komunikacyjnych, obszarów większych stołów i miejsc sprzyjających spotkaniom oraz cichych, przytulnych kącików, które idealnie nadadzą się do pracy. Postawienie ściany pomiędzy takimi przestrzeniami zamiast łączyć klientów, spowoduje ich podział. Tymczasem wykorzystanie przeszkleń i pustaków szklanych optycznie zwiększy przestrzeń. Pomoże w wyciszeniu pomiędzy stolikami, ale nie ograniczy widoku na bar i innych klientów. Natomiast luksfery w ścianie zewnętrznej doświetlą wnętrze, nadadzą charakteru. W połączeniu z surowym i minimalistycznym stylem industrialnym stworzą wspaniałe wnętrze!

pustaki szklane w kawiarni

Luksfery na dworcu kolejowym

Luksfery wydają się być stworzone do dużych powierzchni, surowych konstrukcji i miejsc przeznaczonych na komunikację. Ich regularne kształty i prostota powodują, że zawsze wyglądają czysto, elegancko i przejrzyście. Wykorzystane w konstrukcji wiat, dworców czy stacji metra, zwiększają widoczność i bezpieczeństwo. Dodają lekkości i światła. Są trwałe i nie wymagają dodatkowych prac i konserwacji.

luksfery dworzec stacja metra

Pustaki szklane w siłowni i klubach fitness

luksfery w siłowni i klubie fitness

Kolejne niecodzienne, ale jak się nad tym zastanowić zupełnie naturalne i oczywiste zastosowanie pustaków szklanych, to siłownie, baseny, kluby fitness, studio jogi i tym podobne placówki. Są to miejsca, w których niezbędne jest połączenie światła i intymności jednocześnie. Luksfery sprawdzą się tu wyśmienicie. Oddzielą i wyciszą salę od świata zewnętrznego, ale jednocześnie przepięknie doświetlą wnętrze. Stworzą przytulną, jasną, sprzyjającą skupieniu atmosferę.

To tylko niektóre zastosowania luksferów w budynkach użyteczności publicznej. Jest ich znacznie, znacznie więcej! Jak widzicie, pustaki szklane są bardzo towarzyskie i świetnie czują się tam, gdzie jest dużo ludzi 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *