Jak wykończyć mieszkanie, czyli pomysł na ścianę

Ściany w mieszkaniu i domu są naszym tłem codziennym. Kształtują wnętrze, dodają mu kolorytu, klimatu, charakteru. Często chcielibyśmy zrobić z nimi coś niesamowitego, ale nie mamy odwagi, chociaż projektanci kuszą coraz to nowymi pomysłami na niesztampowe i oryginalne wykończenie.

Piękna jasna łazienka

Ściany w mieszkaniu wersja minimum- farba

Klasyczna ściana pomalowana farbą to pomysł dla mniej odważnych. Odpowiednio dobrana do wnętrza i gustu właściciela farba daje wiele satysfakcji. Producenci oferują dobrej jakości farby o szerokiej gamie kolorów i właściwości. Dzięki temu można je dobierać odpowiednio do pomieszczenia i warunków w nim panujących. Farby lateksowe, emulsyjne, wysoce odporne na ścieranie i działanie wilgoci zaleca się stosować do kuchni i łazienki. Klasyczne farby akrylowe świetnie kryją tynki cementowe, cementowo-wapienne i płyty gipsowo-kartonowe.

Pustaki szklane w łazience

Tapeta i fototapeta

Alternatywą dla farb są tapety. Ich jakość, wytrzymałość i różnorodność jest niesamowita. Producenci mają w ofercie tapety papierowe, fizelinowe, winilowe, welurowe, korkowe, skórzane a nawet tekstylne. Tapety mają tę zaletę, że maskują niedoskonałości ściany, są zmywalne, łatwe do ułożenia samemu, co pozwala zredukować koszt remontu. Sprawdzą się zarówno w salonie, jak i w kuchni czy przedpokoju, a nawet w łazience.

Odważniejszą wersją tapety jest fototapeta. Wielkopowierzchniowy obraz powlekany lateksem można zamówić z dowolnej fotografii, co daje możliwość stworzenia ściany z indywidualną aranżacją.

pomysł na przedpokój

Ściany w mieszkaniu i zawsze modna cegła

Miłośnicy stylu industrialnego chcą mieć ściany w mieszkaniu z surowej cegły. Efekt ceglanej ściany można uzyskać sięgając po gotowe płytki cegłopodobne. Są one tak dobrze wykonane, że niekiedy trudno zauważyć różnicę miedzy nimi, a prawdziwymi cegłami. Podobną rolę spełnia kamień dekoracyjny, a układa się go zdecydowanie łatwiej i szybciej od pojedyńczych płytek imitujących cegłę. Doskonale sprawdza się jako materiał na ścianie w salonie czy sypialni.

ściana w garażu z luksferów

Ściany z pustaków szklanych i ich zalety

Niezwykle oryginalnym materiałem na ściany są pustaki szklane, popularnie zwane luksferami. Luksfery można stosować w ścianach zewnętrznych oraz jako budulec ścian czy półścianek działowych i dekoracyjnych w łazienkach, przedpokojach, jadalniach, a także na tarasach i balkonach.

Dostarczają pomieszczeniu światła, radości i promienności. Optycznie powiększają każde pomieszczenie. Ścianka z pustaków szklanych pozwala na wydzielenie strefy domu wyznaczając miejsce wypoczynku, relaksu i pracy. Tworzy dyskretną granicę przestrzeni i zapewnia prywatność i wysoki poziom estetyki, gwarantując przy tym dobrą izolację termiczną, a w razie potrzeby również akustyczną. Ponadto ściana z luksferów może stanowić ochronę antywłamaniową lub ogniową.

Zaletą ściany z luksferów jest niewątpliwie fakt, ze nie trzeba jej odnawiać co parę lat , jak ścianę malowaną lub tapetowaną. Ściana z pustaków szklanych nie kumuluje kurzu jak ściana z cegły, czy kamienia dekoracyjnego, bo zawsze można go łatwo usunąć zmywając, jak szybę.

Nie ma możliwości, aby ściana z luksferów opatrzyła się, jak fototapeta, bo zawsze kryje w sobie świeży promień światła.

Oryginalna łazienka z luksferów industrialna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *